Co si zabalit s sebou na jaře do Londýna

Vybavujete si slavnou scénu z filmu „Notting Hill“, kdy Hugh Grant kráčí po ulici Portobello? Počasí se proměňuje v jedné oslnivé kamerové sekvenci od podzimu do zimy, jara a léta. V anglické metropoli počasí skutečně mění z minuty na minutu. Proto se při plánování dovolené nebo výletu do Londýna v jarních měsících připravte na všechny varianty. Tady je pár tipů, které Vám pomůžou si zabalit vše, co budete potřebovat, tak, abyste nepřekročili limity povoleného počtu zavazadel u leteckých společností a zároveň neutrpěl ani Váš módní styl.

Nenechte se oklamat těmi svěžími dny s blankytně modrou oblohou, které často vídáte na fotkách na instagramu. V Londýně sice může být na jaře slunečno, ale ve vteřině se objeví mráček, ze kterého potečou proudy vody. Proto si v žádném případě nezapomeňte přibalit deštník. Ideální je malý skládací deštník, který se Vám bez problémů vejde do zavazadla a nebudete s ním na první dojem působit jako turista.

Stěžejním bodem je samozřejmě oblečení. Sbalte si s sebou jak lehká trička, tak i teplý svetr a bundu nebo kabát. Džíny nebo kalhoty jsou do tamního počasí ideální. Londýn je známý pouliční módou a svérázným vintage vzhledem, tudíž neformální oblečení zde postačí. Pokud se však chystáte navštívit luxusnější restaurace, bary nebo divadlo, přibalte si pár elegantních kousků oblečení jako například šaty a kozačky.

Než začnete balit, zvažte, kolik věcí reálně potřebujete, protože pokud se chystáte nakupovat, poloprázdné zavazadlo se Vám bude hodit. V případě, že cestujete s rodinou, nechte se inspirovat od Francouzů a zabalte malé batůžky i dětem. Děti budou nadšené, že mají své vlastní zavazadlo, do kterého si můžou přibalit například hračky nebo malou svačinku.

Picture 2

Přidám ještě pár doporučení, kam se vydat na nákupy. Známým místem, kde si můžete pořídit nějakou starožitnost je Portobello Road Market. V Knightsbridge se nachází velké luxusní nákupní centrum Harrods. Dalšími místy pro „shopping“ je například čtvť Kensington a ulice Oxford či Mayfair. 

V dnešní době je asi zbytečné připomínat, abyste si vzali také mobilní telefon nebo fotoaparát. Londýn na jaře je totiž dechberoucí. K vidění jsou zde nádherné parky a zahrady plné květin. Zajímavými místy, kde můžete pořídit krásné fotky, je hrad Winsdor, muzea nebo galerie v centru města či Kewgardens a Kewpallace, které nabízí exotické rostliny na krásně upravených pozemcích.

Při rozhodování, co si s sebou zabalit, hrají velkou roli i maličkosti. Aby se Vaše cesta obešla bez jakýchkoli nepříjemností, bude se Vám hodit také láhev na pití, mezinárodní konvertor zástrček, nabíječky, sluneční brýle a druhá peněženka na oddělení liber také není od věci.

Při objednávání letenek si můžete našimi výrobky naladit tu správnou chuť Londýna a celé Velké Británie!

Picture 1

Facebook
WhatsApp
Email
Print

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali o vánočním a novoročním provozu našeho e-shopu.

Objednávky přijaté do úterý 19.12.2023 (včetně) budou vyexpedovány ještě letos před Vánocemi (garanci doručení do Vánoc bude mít již v rukou zvolený přepravce).

Osobní odběr
Objednané zboží si můžete vyzvednou i osobně a to nejpozději 22.12.2023 do 12 hodin.

V období od středy 20.12.2023 do středy 3.1.2024 bude provoz e-shopu výrazně omezen z důvodu vánočních svátků, inventury a přechodu na nové sazby DPH.
Objednávky přijaté v tomto období začneme postupně vyřizovat od čtvrtka 4.1.2024.

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň, přejeme Vám šťastné a pohodové Vánoce
a těšíme se na Vás v příštím roce 2024!

London Gourmet team

Značka

Zobrazit více

Kategorie

Zobrazit více

BIO

Bezlepkové

Fair trade produkt

Pro vegetariány

Pro vegany

Cena