Jak vstává náš šéf

Sedm ráno. To je ten čas, kdy se náš šéf Tony odhodlává vstát ze své vyhřáté postele. Po pár minutách se horko těžko, ale vždy s úsměvem, zvedne z postele, nasadí si svůj oblíbený kostkovaný župan a vydá se do kuchyně, kde ho každé ráno vítají jeho pejsci Mayla a Keysi. Tony tomuto rannímu rituálu s oblibou říká „láska a natěšenost“, jenže pejsci to vidí úplně jinak. Ti se totiž už těší na každodenní ranní procházku a poté na návrat k plné misce.

Po přivítání s pejsky přichází čas na čaj. Tony zapne varnou konvici, ze skříňky nad linkou vyndá svůj oblíbený hrníček a dá si do něho pytlíček černého čaje. Každé ráno si vychutnává černý čaj s mlékem a lžičkou cukru, ať už tradiční z Dorsetu nebo od Ridgways. Během čekání na zapískání konvice kontroluje svůj mobilní telefon, který si přes noc nechává v kuchyni, aby ho při spánku nikdo nerušil. Z množství přijatých e-mailů a nepřečtených zpráv se mu začne motat hlava, ale z transu ho probere cvaknutí konvice a Tony si může vychutnat svůj oblíbený čaj.

Pejskové už mezitím čekají u dveří a těší se na procházku kolem bloku. Tony si však procházku také užívá. Bere si s sebou šálek čaje a v županu a pantoflích vyráží do ulic. Sousedé už jsou na tuto trojici po ránu zvyklí, naopak by bylo divné, kdyby je každé ráno ve stejný čas nepotkali. Pejskové vesele pobíhají po okolí, Tony popíjí čaj a má klid na přemýšlení.

Po krátké procházce se vrací domů. Tony míří přímo do sprchy a mezi tím vstává zbytek jeho rodiny. Když je to jen trochu možné, snídají všichni společně jako rodina. Ke snídani mají obvykle toasty s marmeládou, vajíčka se slaninou nebo rychlou variantu jordansů s mlékem. Společná snídaně je ideální čas na krátké povídání. Jejich dcera není úplně ranní ptáče, a tak otráveným hlasem popíše rodičům svůj plán na celý den. Jako první má vždy snědenou snídani manželka Romana, chvilku počká, jestli náhodou někdo také nebude vyrážet do práce nebo do školy, po pěti minutách to ale vzdává a vyráží sama. Tony, jako obvykle, nestíhá.

Když Tony konečně dožvýká poslední sousto své snídaně, manželka i dcera jsou už dávno pryč. Potom si jde obléknout „kostým businessmana“, jinými slovy oblek, oholí se a navoní. Vezme si své věci, které už má připravené na stole a vyráží do práce nebo na meeting.

Facebook
WhatsApp
Email
Print

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali o vánočním a novoročním provozu našeho e-shopu.

Objednávky přijaté do úterý 19.12.2023 (včetně) budou vyexpedovány ještě letos před Vánocemi (garanci doručení do Vánoc bude mít již v rukou zvolený přepravce).

Osobní odběr
Objednané zboží si můžete vyzvednou i osobně a to nejpozději 22.12.2023 do 12 hodin.

V období od středy 20.12.2023 do středy 3.1.2024 bude provoz e-shopu výrazně omezen z důvodu vánočních svátků, inventury a přechodu na nové sazby DPH.
Objednávky přijaté v tomto období začneme postupně vyřizovat od čtvrtka 4.1.2024.

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň, přejeme Vám šťastné a pohodové Vánoce
a těšíme se na Vás v příštím roce 2024!

London Gourmet team

Značka

Zobrazit více

Kategorie

Zobrazit více

BIO

Bezlepkové

Fair trade produkt

Pro vegetariány

Pro vegany

Cena