Mořská sůl nejen v mořích, ale i ve vaření

Mořská sůl je především produktem přírody, kdy se napustí systémy kanálů nebo nádrží mořskou vodou, která se následně díky přirozenému procesu slunečního záření vypaří a zbude jen hustý solný roztok. Sůl následně začne v nádržích krystalizovat a vznikne hrubozrnná sůl, která si však zachová všechny přírodní prvky. Oproti kuchyňské soli v sobě nemá žádné chemické prvky a je čistě přírodní.

Meet The Producer: Cornish Sea Salt – Truro Farmers Market

Naše Cornish mořská sůl byl náhodný objev, který jeho zakladatel, Tony Fraser, přivedl na trh ve 21. století. Tato mořská sůl byla vytvořena, aby překlenula starověký a moderní svět. Výroba je stále inspirována původními metodami sklizně dobroty oceánu. Májí neustále se vyvíjející řadu mořských solí, všechny s různou texturou, krystalizované a ručně sklízené, aby poskytly jedinečný minerální profil Cornish, díky kterému je jeii chuť tak výrazná.

Od skromných začátků na jižním cornwallském pobřeží se Cornish mořská sůl nyní stala mezinárodním prodejem ve více než 33 různých zemích. Typické modré hrnce sedí stejně šťastně v podnicích oceněných michelinskou hvězdou jako na stolech domácích kuchařů, kteří oceňují nejen chuť a kvalitu řemeslné mořské soli, ale vzrušující všestrannost a kreativitu, kterou může vaření přinést.

Picture
Facebook
WhatsApp
Email
Print

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali o vánočním a novoročním provozu našeho e-shopu.

Objednávky přijaté do úterý 19.12.2023 (včetně) budou vyexpedovány ještě letos před Vánocemi (garanci doručení do Vánoc bude mít již v rukou zvolený přepravce).

Osobní odběr
Objednané zboží si můžete vyzvednou i osobně a to nejpozději 22.12.2023 do 12 hodin.

V období od středy 20.12.2023 do středy 3.1.2024 bude provoz e-shopu výrazně omezen z důvodu vánočních svátků, inventury a přechodu na nové sazby DPH.
Objednávky přijaté v tomto období začneme postupně vyřizovat od čtvrtka 4.1.2024.

Děkujeme za Vaši dosavadní přízeň, přejeme Vám šťastné a pohodové Vánoce
a těšíme se na Vás v příštím roce 2024!

London Gourmet team

Značka

Zobrazit více

Kategorie

Zobrazit více

BIO

Bezlepkové

Fair trade produkt

Pro vegetariány

Pro vegany

Cena