Jules Destrooper

8.srpna 1885 se začala psát belgická historie, díky pánovi jménem Jules Destrooper. Tento den byl významný tím, že Jules otevřel svou první pekárnu ve městě Lo. Majitel spojil svou pekárnu s obchodem s koloniálním zbožím z Afriky a Asie. Inspirativní nápad, protože tak se odlišoval od pěti dalších pekařů ve vesnici. Zákazníci cestovali zejména do Lo pro Julesovu kávu, tabák, čokoládu a koření. 

A picture containing table, cup, coffee, sitting

Description automatically generated

 Jeho první sušenka byla okamžitým úspěchem, jelikož použil koření ze svého obchodu k výrobě tenkých mandlových oplatek, které dával svým zákazníkům pouze jako reklamní dárek. Jenže, brzy do Lo přicházelo více a více nadšenců raději pro jeho mandlové sušenky než pro jeho exotické zboží. Jules okamžitě viděl potenciál v těchto oblíbených sušenkách a vydal se touto cestou.

Dnes jsou tyto belgické máslové vafle a sušenky prvotřídní kvality známé po celém světě. Julesovy tehdejší ingredience byly smetanové máslo, mandle z Valence, prvotřídní skořice z Indonésie nebo pravá belgická čokoláda. I dodnes jsou používány, a proto jsou stále tak oblíbené.

Facebook
WhatsApp
Email
Print

Značka

Zobrazit více

Kategorie

Zobrazit více

BIO

Bezlepkové

Fair trade produkt

Pro vegetariány

Pro vegany

Cena